Ana Sayfa Genel Mandala Nasıl Boyanır 

Mandala Nasıl Boyanır 

247
0
Paylaş
Mandala Nasıl Boyanır 
Mandala Nasıl Boyanır 

MANDALA NASIL BOYANIR? Mandala boyamak en etkili stres atma yöntemlerinden biridir. Mandala kişide sevgi, sağlık, bereket, huzur, saygı gibi kavramları çağrıştırmaktadır. Sabır ve zaman gerektiren bir iştir. Fakat sonuçlarını gördükçe insanın boyama arzusu artabilir. Mandala yapmanın kuralları olmadığı gibi boyamanın da kuralları yoktur. Boyama yapacağınız malzemelerde, renklerde hiçbir sınırlama yoktur. Sizin yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze kalır.

Mandala Nasıl Boyanır 

Hangi Boya Kalemleri Kullanılabilir?

Mandala boyamada en çok kullanılan boya kalemi kuru boyalardır. Yeni başlayanlar için daha rahat edebilmek, rahat boyayabilmek için kuru kalemler en idealidir.

Marker yani keçeli kalemlerde mandala boyamada sık sık kullanılabilir. Keçeli kalemlerle daha canlı daha renkli sonuçlar elde edebilirsiniz. Küçük uçlu keçeli kalemler mandala boyarken, küçük resimlerin içerisini doldurmada oldukça rahat olacaktır. Mandala Nasıl Boyanır  Kalın uçlular ise büyük resimleri doldurmada size kolaylık sağlayacaktır.

Ayrıca mandala resminize renk katmak için simli kalemlerden de yardım alabilirsiniz. Resmi tamamen boyadıktan sonra simli kalemlerde mandala çiziminizi kontürleyip şekillendirebilirsiniz. Kabartma şeklinde olacak bu tasarımlar oldukça şık ve gösterişli olabilir.

Mandala çiziminizi boyamada ayrıca ince uçlu fırçalardan da yararlanabilirsiniz. İnce uçlu fırçaya aldığınız boyayı tampon hareketlerle boyadığınızda çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

 Dekorasyonda Mandala Nasıl Kullanılır?

 

Mandala çizimlerini hayatımızın hemen hemen her yerine koyabiliriz. Görüntüsü ve verdiği sevgi, sağlık, bereket gibi hisleri olduğu için rahatlatma konusunda oldukça başarılı bir yöntemdir. Öyle ki evlerimizde dekorasyon olarak ister kendi yaptığımız çizimleri istersek satın aldığımız çizimleri şık bir şekilde kullanabiliriz. Eğer mandala boyamaya merakınız var ise bunu evinizi renklendirmek için fırsata çevirebilirsiniz. Mandala çizimlerinden tablolar yapılabilir yada değişik şekilde pek çok taşın üzerine çizilmiş mandala çizimlerini renklendirip bunları dekorasyonda kullanabilirsiniz. Seramik eşyalar üzerine de mandala çizimleri oldukça şık olacaktır.

Ayrıca eğer zamanınız ve yeteneğinizin olduğunu düşünüyorsanız mandala çizimlerini evinizin duvarlarına da taşıyabilirsiniz. Mandala çizimlerini isterseniz giydiğiniz kıyafetlere de taşıyabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeleri tamamladıktan sonra renkli iplerle kıyafetlerinizi renklendirip yeteneğinizi konuşturabilirsiniz. Ayrıca mandala eskilerden gelen yaşlı büyüklerimizin de sık sık yaptığı dantellere de girmiştir.

Paylaş
Önceki İçerikBadem Fidanı Sipariş Ver
Sonraki İçerikCeviz Fidanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here