Ana Sayfa Genel Yeni Ürün Geliştirme Süreci Nasıl Olmalı?

Yeni Ürün Geliştirme Süreci Nasıl Olmalı?

850
0
Paylaş
Yeni Ürün Geliştirme Süreci Nasıl Olmalı?
Yeni Ürün Geliştirme Süreci Nasıl Olmalı?

Sanayi yeni bir ürün geliştirmek yeni fırsatlar yeni işler doğurmaktadır. Sanayiciler, girişimciler ve mühendisler yeni bir ürün geliştirme için çalışırlar. Yeni Ürün Geliştirme Süreci Nasıl Olmalı? Teknoloji çağında ürünleri geliştirmek kolaylaşmıştır ama dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan bir tanesi pazarın ihtiyacı olan ürünü bulma onu kullanışlı hale getirme ve onu fiyatlı hala getirmek gerekmektedir.

Yeni Ürün Geliştirme Süreci Nasıl Olmalı?

Geliştirilecek Ürünün Belirlenmesi Güzel bir pazar araştırılması yapılmalı pazar için ürün geliştirme yoluna başvurulmalıdır. Piyasada bulunan ürünler incelenmeli iyi ve kötü yönleri belirlenmeli ve kullanıcının talepleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Yeni geliştirilecek ürün eşsiz olmalı ve olağan sorunlara çözüm sağlamalıdır. İnsanlar en fazla zamandan tasarruf etmek ister ürün kullanıcıya zamandan tasarruf ettirmelidir. Gündelik yaşamı kolaylaştırmalıdır.

Ürününün Üretilmesi Belirlenen ürün güzel bir fizibilite ve maliyet araştırılmasıyla minimum maliyet ve maksimum kar sağlayacak şekilde planlanmalı. Yeni Ürün Geliştirme Süreci Nasıl Olmalı? Seri üretime minimum maliyetle hazır hala getirilmelidir.

Ürünü sürekli İyileştirme Pazar’a sunulan ürünün satışlarını artırmak için ürün sürekli iyileştirilmeli. Satıştan elde edilen karın bir miktarı ürünün ARGE si için ayrılmalı. Ürün kullanıcılarından ürün hakkında görüş alınmalı müşteri talep ve istekleri doğrultusunda ürün geliştirilmelidir. Unutulmamalıdır ki müşterinin ihtiyaçlarını karşılamayan hiçbir ürün uzun vadede pazarda kalamaz. Planlamanın ardından yeni ürün geliştirme süreci tamamlanır

 Marka Algısı Oluşturmak

Marka Algısı Oluşturulmalı Çağımızda ürünü sattıran en önemli faktörlerden biriside kalite timsali olan marka algısıdır. Güzel bir marka oluşturulmalı kaliteli ve sağlam ürün satışı ile marka kalitesini duyurmalı ve pazardaki kullanıcının markaya bakışı profesyonel olmalıdır.

 Ürünün Pazarlanması

Geliştirilen ürün modern pazarlama yöntemleri kullanılarak pazarlanmalıdır. Güven verici mecralarda reklamlar yapılmalıdır. Ürünün satış temsilcileri müşteriye güler yüzlü ve nazik davranmalıdır. Satış temsilcisini kalifiye seçmek ürüne kalite katar.

 Satış Sonrası Teknik Hizmet

Ürün satıldıktan sonra müşteriye sürekli teknik hizmet verilmeli ve müşteri Satış Sonrası Teknik Hizmet memnuniyeti sağlanmalıdır. Ürünün garanti sürecinde oluşabilecek sorunları en aza indirgemek gerekir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here